menen – Dutch verb conjugation

Dutch verb forms of menen

Nominal Forms

Infinitive - Onbepaalde wijs: menen
Present participle - Tegenwoordig deelwoord: menend
Past participle - Verleden deelwoord: gemeend

Cognates

See the 5 cognates of menen

Indicative - Aantonende wijs

Present

Onvoltooid tegenwoordige tijd [o t t]

ikmeen
jijmeent
hijmeent
wijmenen
julliemenen
zijmenen

Present Perfect

Voltooid tegenwoordige tijd [v t t]

ikheb gemeend
jijhebt gemeend
hijheeft gemeend
wijhebben gemeend
julliehebben gemeend
zijhebben gemeend

Past

Onvoltooid verleden tijd [o v t]

ikmeende
jijmeende
hijmeende
wijmeenden
julliemeenden
zijmeenden

Past Perfect

Voltooid verleden tijd [v v t]

ikhad gemeend
jijhad gemeend
hijhad gemeend
wijhadden gemeend
julliehadden gemeend
zijhadden gemeend

Future

Onvoltooid tegenwoordige toekomende tijd [o t t t]

ikzal menen
jijzult menen
hijzal menen
wijzullen menen
julliezullen menen
zijzullen menen

Future Perfect

Voltooid tegenwoordige toekomende tijd [v t t t]

ikzal gemeend hebben
jijzult gemeend hebben
hijzal gemeend hebben
wijzullen gemeend hebben
julliezullen gemeend hebben
zijzullen gemeend hebben

Conditional

Imperfect

Onvoltooid verleden toekomende tijd [o v t t]

ikzou menen
jijzou menen
hijzou menen
wijzouden menen
julliezouden menen
zijzouden menen

Perfect

Voltooid verleden toekomende tijd [v v t t]

ikzou gemeend hebben
jijzou gemeend hebben
hijzou gemeend hebben
wijzouden gemeend hebben
julliezouden gemeend hebben
zijzouden gemeend hebben

Imperative - Gebiedende wijs

jijmeen

Translations

  • figure, to come to understand
  • Synonyms & Antonyms

    Synonyms

    bedoelen
    voorhebben
    denken
    oordelen, vermoeden, veronderstellen

    Sample Sentences

    • Eens of twee maal meende ik den Piek van Teneriffe te zien, en had veel lust te trachten dien te bereiken; maar twee maal werd ik door tegenwinden teruggedreven, ook ging de zee dan te hoog voor mijne boot, dus besloot ik [...] (Robinson Crusoe)
    • " Ga naar den wal, Xury, " zeide ik, " en schiet dien leeuw dood. " Hij beefde echter van schrik, en zeide: " Hij mij dooden ! Ik een mond voor hem. " Hij meende een mond vol. Zonder hem meer te zeggen wenkte ik hem, dat hij stil zou zijn, en nam mijn grootste geweer, en laadde het met twee kogels en eene goede lading kruid; even zoo het tweede, en op het [...] (Robinson Crusoe)
    • Ik moet echter bekennen, dat ik toen echter volstrekt er niet aan dacht, dat ik mijn kruid in eens, door den bliksem meen ik, kon verliezen, en hierdoor was ik zoo ontsteld, toen dit denkbeeld voor de eerste maal bij het onweder, bij mij op kwam. (Robinson Crusoe)
    • [...] water was, iets op het strand liggen. Toen ik er bij kwam vond ik een vaatje en twee of drie stukken van het wrak, die door den laatsten storm op het strand waren geslagen; en naar het wrak ziende, meende ik, dat het hooger uit het water uitstak dan anders. Ik onderzocht het vaatje, dat op strand lag, en vond dat het een kruidvaatje was, doch dat nat geworden was; het kruid was als een koek ineen [...] (Robinson Crusoe)
    • [...] hoorde ik eene zoo ontzaggelijke stem, welks vreesselijkheid niet te beschrijven is, tot mij zeggen: " Dewijl al deze dingen u niet tot berouw verwekt hebben, zult gij sterven ! " Bij deze woorden meende ik, dat hij de speer, die hij in de hand hield, ophief, als om mij te dooden. (Robinson Crusoe)
    • [...] Nu volgde dadelijk de vraag: Waarom heeft God mij aldus behandeld ? Wat heb ik gedaan, dat mij dit treft ? Mijn geweten kwam dadelijk op tegen deze vraag, als ware zij eene lastering, en ik meende eene inwendige stem te hooren, die mij zeide: " Rampzalige, vraagt gij wat gij gedaan hebt, Zie terug op uw vorig leven, en vraag u zelven wat gij niet gedaan hebt. Vraag waarom gij niet reeds voor [...] (Robinson Crusoe)
    • [...] een paar zeevogels, naar ganzen gelijkende, maar had weinig lust er van te proeven, dus at ik eenige schildpadeijeren, die zeer goed waren. Dezen avond nam ik weder dat geneesmiddel in, dat naar ik meende mij den vorigen keer goed gedaan had, namelijk tabak in rum gelegd, maar minder sterk dan de vorige reis, ook kaauwde of rookte ik ze niet. Echter was ik den volgenden dag, den 1 Julij, zoo goed [...] (Robinson Crusoe)
    • [...] had zien sterven aan buikloop en koortsen, door te veel druiven te eten. Ik bedacht echter een uitmuntend gebruik van deze druiven, namelijk ze te droogen, en als rozijnen te gebruiken, welke ik meende, gelijk ook inderdaad het geval was, dat even heilzaam en aangenaam zouden zijn, als er geene druiven waren. Ik bragt den geheelen avond daar door, en ging niet naar mijne woning terug om te slapen, [...] (Robinson Crusoe)
    • Toen echter eindelijk mijne kleine praauw voltooid was, beantwoordde hare grootte echter volstrekt niet aan het doel, dat ik beoogde toen ik de groote maakte; ik meen van er mede naar het vaste land over te steken, waar dit ongeveer veertig (Eng. ) mijlen ver af lag. De kleinte van mijn boot droeg er ook toe bij, aan dat voornemen een einde te maken, en eindelijk [...] (Robinson Crusoe)
    • [...] mijne kracht genoegzaam uitgeput was, en hield mijne boot zooveel noordelijk, dat wil zeggen naar den kant der strooming, waar de tegenstrooming lag, als ik bij mogelijkheid kon. Tegen den middag meende ik een windje in mijn gezigt te voelen, dat uit het Z.Z.O. kwam. Dit beurde mijn moed een weinig op, vooral toen het een half uur later eene frissche koelte begon te waaijen. Ik was thans op een [...] (Robinson Crusoe)

    Etymology

    From Middle Dutch mênen, from Old Dutch mēnen, from Proto-West Germanic *mainijan, from Proto-Germanic *mainijaną. See: Proto-Germanic '*mainijaną'.

    Verbs referencing "menen"

    German, old spelling meinen, Danish mene, English mean.

    Additional Information